فارکس چیست ؟

فارکس ، معامله در فارکس شامل داد و ستد ارزها برای کسب سود است ، این بازار بزرگترین بازار مالی در جهان است و برای شروع در این بازار به پول زیادی نیاز ندارید ، تجارت فارکس یا تجارت ارز خارجی، با بیش از 3 تریلیون دلار تنها در انگلستان، به بزرگترین بازار مالی در جهان تبدیل شده است.

اگرچه معامله در فارکس ابتدا کمی پیچیده به نظر می رسد ، اما ممکن است قبلاً معامله ای انجام داده باشید بدون آنکه متوجه شده باشید ، چون امکان دارد که شما به خارج از کشور سفر کرده باشید و مجبور شده باشید که پول خود را به ارز دیگری تبدیل کنید ، با این کار شما یک معامله فارکس انجام داده اید، بدون آنکه خودتان خبر داشته باشید .

معامله در فارکس چگونه است  ؟

هدف اصلی افراد در فارکس این است که پیش بینی کنند که آیا ارزش یک ارز نسبت به دیگری افزایش می یابد یا خیر ؟

پس یک معامله گر می تواند با ذهنیت اینکه ارز مورد نظر فردا رشد کند ، دست به خرید آن ارز بزند یا اینکه اگر فکر می‌کند ممکن است ارزی کاهش یابد ، تصمیم بگیرد آن را بفروشد و بعداً وقتی ارزان‌تر شد دوباره آن را بخرند.

ارزش هر ارز به طور مکرر تغییر می کند و می تواند تحت تأثیر عوامل بسیاری از جمله :

  • بنیادی
  • نرخ بهره
  • تورم
  • عرضه و تقاضا
  • رویدادهای سیاسی
  • بلایای طبیعی

در معاملات فارکس، هر ارز کد مخصوص به خود را دارد تا به شما کمک کند آن را راحت تر شناسایی کنید.

SEK =  کرون سوئد
EUR = یورو
USD = دلار آمریکا
CAD = دلار کانادا
CHF = فرانک سوئیس
AUD = دلار استرالیا
JPY = ین ژاپن
CNY = رنمینبی یوان چین
NZD = دلار نیوزیلند
GBP = پوند انگلیس (استرلینگ)

جفت ارز چیست ؟

در فارکس ، ارزها همیشه به صورت جفت معامله می شوند که آنها را «جفت ارز» می نامند، دلیل آن هم این است که هر زمان که یک ارز را خریداری می کنید، به طور همزمان ارز دیگر را می فروشید.

جفت فارکس ترکیبی از دو ارز است که در برابر یکدیگر معامله می شوند ، صدها ترکیب مختلف برای انتخاب وجود دارد ، اما بعضی از محبوب‌ترین این نوع ارزها عبارتند از : یورو در برابر دلار آمریکا (EUR/USD) ، دلار آمریکا در برابر ین ژاپن (USD/JPY) و پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا ( GBP/USD).

هر جفت ارز از دو بخش تشکیل شده است:

  • ارز پایه : اولین ارز ذکر شده در مظنه و همیشه برابر با 1 است
  • ارز مظنه : دومین ارز ذکر شده در مظنه

پیپ در فارکس چیست؟

پیپ در فارکس چیست؟

پیپ در Forex معمولا ، یک گام یک رقمی در رقم چهارم اعشار جفت ارز است . بنابراین ، اگر GBP/USD از 1.35361 دلار به 1.35371 دلار حرکت کند ، آنگاه یک پیپ جابجا شده است،  اما اگر در حال معامله کراس های JPY هستید، پیپ تغییری در رقم دوم اعشار است ، حرکت قیمت در رقم پنجم اعشار در معاملات فارکس به عنوان پیپت شناخته می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید