تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال ، همان جوری که از اسم آن پیداست به معنی یادگیری تکنیک خاصی است که فرد بتواند با استفاده از آن ، داده های مالی را تجزیه و تحلیل کند و از عملکرد گذشته برای پیش بینی رفتار آینده استفاده کند . بر این اساس است که فرد با استفاده تکنیکال و پیش بینی قیمت و زمان ، در بازار مالی دست به معامله میزند .

معامله گرانی که از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند به عنوان معامله گران تکنیکال شناخته می شوند ، اعتقاد این معامله گران بر این است که “همه چیز در نمودارها است!” ، این به دین معنی است که هر آنچه قرار است در آینده رخ دهد در تاریخچه نمودار نهفته است .

آیا تا به حال این ضرب المثل قدیمی را شنیده اید که «تاریخ تمایل به تکرار دارد»؟

به عنوان مثال اگر قیمت خاصی در گذشته به عنوان یک سطح حمایت یا مقاومت اصلی حفظ می شد، معامله گران بازر مالی آن را زیر نظر خواهند داشت و معاملات خود را حول آن سطح قیمت تاریخی قرار می دهند . تحلیلگران تکنیکال به دنبال الگوهای مشابهی هستند که در گذشته شکل گرفته اند و بر آن اساس ، ایده های معامله گری خود را می سازند و معتقدند که قیمت احتمالاً می تواند به همان شیوه قبلی عمل کند.

نمودار در تایم فریم های زمانی مختلف

معامله گران تکنیکال نمودارهای قیمت و زمان را تجزیه و تحلیل می کنند تا حرکت قیمت را پیش بینی کنند ، دو متغیر اصلی برای تحلیل تکنیکال، بازه‌های زمانی ( تایم فریمها ) در نظر گرفته شده و اندیکاتور های خاصی هستند که معامله‌گر برای معامله کردن از آن ها استفاده می‌کند.

تایم فریم های نشان داده شده در نمودارها ، از یک دقیقه تا تایم فریم ماهانه یا حتی سالانه متغیر است ،تایم فریم های محبوبی که تحلیلگران و معامله گران تکنیکال اغلب بررسی می کنند عبارتند از:

  • نمودار 5 دقیقه ای
  • نمودار 15 دقیقه ای
  • نمودار 1 ساعته
  • نمودار 4 ساعته
  • نمودار روزانه

اطلاعات بیشتر در مورد >>> نمودار ها <<<

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید