نمودار هیکن آشی

نمودار هیکین آشی (Heikin-Ashi) چیست ؟

نمودار هیکین آشی شاخه ای دیگر از کندل های ژاپنی هستند ، کندل‌های Heikin-Ashi از قیمت های close – open دوره قبل و  قیمت های open – high – low – close دوره فعلی ، برای ایجاد یک کندل ترکیبی استفاده می‌کنند ، کندل به دست آمده مقداری نویز را فیلتر می کند تا مخاطب بتواند روند را بهتر تشخیص بدهد .

در زبان ژاپنی، هیکین به معنای «متوسط» و آشی به معنای «سرعت» است پس روی هم رفته Heikin-Ashi ، نشان دهنده سرعت متوسط قیمت است ، نحوه استفاده از کندل های هیکین آشی با کندل استیک متفاوت است و الگوهای کندلی را نمی توانید در آنها پیدا کنید ، در عوض ، این کندل ها را می توان برای شناسایی دوره های روند، نقاط بازگشت احتمالی و الگوهای تحلیل تکنیکال کلاسیک استفاده کرد.

تفاوت اصلی بین نمودار کندل استیک و نمودار Heikin-Ashi در این است که هیکن آشی از یک فرمول اصلاح شده مبتنی بر دو دوره متوسط حرکت به جای قیمت های باز ، بالا ، پایین و بسته استفاده می کند. از این رو ، این تکنیک یک نمودار نرم تر ایجاد می کند و باعث می شود که روندها و چرخش ها آسانتر تشخیص داده شوند.

محاسبات :

Close = (Open + High + Low + Close) / 4

Open = (کندل قبل Open+ کندل قبل Close) / 2

High = بیشترین High, Open, یا Close

Low = کمترین Low, Open, یا Close

رنگ شمع های نمودار هیکین آشی معمولاً در طول روند نزولی قرمز و در طول روند صعودی سبز است.

نمودار هیکین آشی (Heikin-Ashi)

تشخیص کندل های هیکین آشی برای چرخش روند ، شبیه به الگوهای چرخش روند کندل استیک هستند ، آنها دارای جثه های کوچک و سایه های بلند بالایی و پایینی هستند ، در نمودار Heikin-Ashi هیچ گونه شکافی ( Gap ) وجود ندارد زیرا کندل فعلی با استفاده از اطلاعات کندل قبلی محاسبه می شود.

معامله گران از Heikin-Ashi استفاده می کنند؟

هیکین آشی یک ابزار معاملاتی است که توسط برخی از معامله گران همراه با تحلیل تکنیکال برای کمک به شناسایی روندها استفاده می شود.

چه اندیکاتورهایی با Heikin-Ashi بهتر کار می کند؟

اندیکاتورهایی که با Heikin-Ashi بهترین بازدهی را دارند ،دقیقا آنهایی هستند که بیشتر با آنها تمرین می کنید، میانگین‌های متحرک، باندهای بولینگر و شاخص قدرت نسبی از جمله اندیکاتورهایی هستند که می‌توانید با Heikin-Ashi استفاده کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید