خیلی از معامله گران حتی بعد شروع معامله گری ، چارت یا نمودار بازار های مالی را به خوبی درک نکرده اند و نمی دانند که نمودار از چه المان هایی تشکیل شده است اما متاسفانه دست به معامله میزنند .

چارت یا نمودار چیست ؟

از دیدگاه ریاضی

چارت یا نمودار از دو المان Y (قیمت) و X (زمان) تشکیل شده است ، به عبارتی اگر امروز سهمی تازه به بازار عرضه شده باشد و قیمت عرضه ی آن به طور مثال 1 دلار بسته شود ، Y = 1$ و تاریخ امروز = X است ، این دو المان در نمودار یک نقطه را تشکبل می دهند و سپس در روز های بعد قیمت نوسان کرده و زمان سپری می شود و نقاط بیشتری به دست می آید و به این ترتیب نمودار شروع به حرکت میکند .

چرا معامله گران به نمودارها نیاز دارند ؟

چارت یا نمودار مانند یک نقشه قدیمی است که معامله گر می تواند با استفاده از آن به دنبال الگو هایی بگردد که در گذشته نمودار به آن ها واکنش نشان داده است ، احتمالا در این مورد زیاد شنیده اید که تاریخ تمایل به تکرار دارد ، این پدیده خود را بارها و بارها در بازارهای مالی اثبات کرده است .

شما تا حدی میتوانید با استفاده از گذشته ی بازار ، آینده ی بازار را پیش بینی کنید ، نکته ی مهمی که هر معامله گر یا تحلیل گر باید مد نظر داشته باشید این است که هرچه دیتای سهم مورد نظر بیشتر باشد ، آن سهم نیز تحلیل پذیرتر است و احتمال آنکه معامله گر بتواند جهت درست را پیش بینی کند ، بیشتر است.

افرادی که با استفاده از نمودار به تحلیل بازار می پردازند تا آینده قیمت را پیشبینی کنند ، معاملگران تحلیل تکنیکال نامیده می شوند .

انواع نمودار

نمودار ها انواع مختلفی دارند ،شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که چرا نمودار های مختلفی زیادی وجود دارد؟ با کلیک بر بروی هر نوع نمودار ، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب کنید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید